YeSiL DüNyA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YeSiL DüNyA

Forum Un Adresi

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İstanbul`u salladı!

YazarMesaj
ice_cream
Administratör
Administratör
ice_cream

İstanbul`u salladı! Empty
MesajKonu: İstanbul`u salladı!   İstanbul`u salladı! Icon_minitimeÇarş. Haz. 13, 2007 5:23 am

İstanbul`u salladı! _aziz1306

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Erkek Lisesi'nde katıldığı panelde öğrencilerin her sorusuna içtenlikle yanıt verdi.
13.06.2007

“Alex ile her konuda anlaştık, resmi evraklarını bekliyoruz” “Ali Bilgin’i transfer etmek istiyoruz. Çalışmalarımız sürüyor. Türkiye’den başka bir futbolcu ise düşünmüyoruz” “Galatasaray’a verilen 5 maçlık cezaya itiraz edemeyiz. Ama geç verilmiş bir karar olduğunu söyleyebiliriz”

‘Alex’le anlaşma tamam’
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Erkek Lisesi’nde katıldığı panelde öğrencilerin her sorusuna içtenlikle yanıt verdi. Büyük sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan’ın pek çok konuda, özellikle de transferler hakkında görüşleri şöyle: “Alex ile her şartta anlaştık. Resmi dokümanlar faksla kulübe ulaşır ulaşmaz resmi açıklamayı yapacağız. Ali Bilgin’i de istiyoruz, çalışmalar sürüyor. Onun dışında Türkiye’de transfer edeceğimiz oyuncu yok. Biri Bursa’da kiralık, toplam 8 yabancımız var zaten. Bu statü sürerse, 2’si ile yollarımızı ayıracağız.”

Yine Federasyona çattı
“Artık hedefimiz sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da başarı yakalamaktır. Fenerbahçe, son 4 yılın aslında 4’ünde de şampiyon olmuştur. Geçen sezon şampiyonluğu nasıl kaçırdığımızı ve elimizden nasıl alındığını herkes biliyor. Kulübümüzde 1 milyon üyenin olmasını istiyorum. Futbol Federasyonu yeniden güvenoyu almalıdır. Futbolun başındaki yönetim, tüm kulüplerin birbiriyle kavga etmesine çanak tutmuştur. Hakemler üzerindeki baskılar, talimatlar kalkarsa, Türk sporu büyük bir rahatlamaya gidecektir. Galatasaray maçı hakkında ise geç karar verilmiştir.”

İşte en büyük hayali
“Türk sporunun lokomotifiyiz. 2012’deki olimpiyatlarda Fenerbahçeli sporcular inanıyorum ki, tarih yazacaklar. Ekonomik olarak güçlü olursak, dünya sıralamasında ilk 3-5’e girersiniz ve dünyada istediğiniz şeyi yaparsınız. ‘Schevchenko Fenerbahçe’de’ diye yazıyor gazeteler. Bu, Fenerbahçe’nin dünya kulübü olma yolunda verdiği güvendendir. Artık dünya medyası da bunu görüyor. 1 milyon üyemiz olsa, yılda 50 trilyon ekonomik güç girecektir kulübe. Yeni doğan, hatta doğacak çocuğu dahi Fenerbahçe’ye üye yapmak istiyoruz. Bunu sağlarsak, dünyada eşi benzeri görülmemiş kulüp oluruz.”

Tuncay’a ‘kal’ dedim ama...
Yıldırım, Tuncay’ın İngiltere’ye transferi ile ilgili olarak, “Geçen hafta kendisiyle görüştüm. Menaceri de vardı toplantıda. 5 yıl sonra belki de Cemil Turan, Rıdvan Dilmen, Can Bartu, Lefter gibi idol olacağını söyledim. 5 yıl sonraki futbol hayatında da hep Fenerbahçeli Tuncay olarak anılacağını anlattım. İyi düşünmesi gerektiğini söyledim. Ama o Avrupa’ya gitmek istediğini belirtti. İstanbul 15 milyon nüfuslu bir şehir. Fenerbahçe bu şehrin takımı, Şampiyonlar Ligi’nde UEFA’da oynama şansı var. 1 sene daha kal. Daha sonra hep birlikte senin daha büyük bir kulüpte oynamanı sağlarız’ dedim. Ama o Avrupa’ya gitmek istedi” ifadelerini kullandı. Bu arada Yıldırım, bir kız öğrencinin Fenerium’daki forma fiyatlarının yüksek oluşundan yakınması üzerine jest yaparak, bu öğrenciye Roberto Carlos forması hediye etti.

İstanbul`u salladı!
1 sayfadaki 1 sayfası