YeSiL DüNyA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YeSiL DüNyA

Forum Un Adresi

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Öztürk umudu

YazarMesaj
ice_cream
Administratör
Administratör
ice_cream

Öztürk umudu Empty
MesajKonu: Öztürk umudu   Öztürk umudu Icon_minitimePerş. Haz. 14, 2007 8:17 am

Galatasaraylılar bu adı unutmayın: Adnan Öztürk... Satıp savarak kurtulmanın değil, bulutsuz bir gökyüzünün yeni adı Adnan Öztürk...

Umut ışığı

Satıp savarak kurtulmanın, fırıldak gibi fır fır dönmenin değil; bulutsuz bir gökyüzünün yeni adı Adnan Öztürk.

Umutsuzluk; göğsünüze çökmüş, soluğunuzu kesen değirmen taşı, şakır şakır yağmur yağarken altı delik ayakkabı, tuttuğunuz takım sapır sapır dökülürken gırtlağınıza takılan yumruk, üyesi olduğunuz kulübün başkanı ve yönetimi beceriksizlik çukurunda debelenirken yay gibi gerilen sinirlerinizdir. Eğer ille adını koymak gerekiyorsa umutsuzluk Özhan Canaydın, Adnan Polat, 19 Mayıs Cumartesi günü oynanan Fenerbahçe maçı ve G.Saray yönetimidir. Sonra bir gün bulutlar dağılmaya başlar ve umut görünür az biraz. Düzce'de bir adamı dinlerken şöyle bir ilkilir, sonra iyiden iyiye kulak kabartırsınız. Ders çalışmaktan, çevresine bu ülkenin gerçek uzmanlarını toplayıp onlarla geceli gündüzlü hazırlanmaktan, daha hedefe dokuz ay kala kolları sıvamaktan söz eder adam. "Yahu biz milletçe çalışmayı değil, konuşmayı severiz. Akıllı uslu olmayı değil, sallamayı, mangalda kül bırakmamaya bayılırız." Bizim "ya devlet başa, ya kuzgun leşe" ilkesine dayanan yani "hele bir başa gelelim sonrası kolay" diyen beyinsizliğimize yüz seksen derece ters şeyler söylüyor.

Öztürk'e inanın
Kim mi bu adam? Adnan Öztürk. Salt muhalefet yapıp böyle olmaz, şöyle yapılmaz; bu yanlış, şu rezalet gibi laf salataları yerine "Formül şudur, şeffaflık baş koşuldur... Kongre üyeleri başımızın tacıdır. Bilgi birikimi ve deneyimlerle dolu eli öpülesi kişidir. G.Saray, 25 milyonluk bir camiadır. Yerimiz salt Avrupa değil, dünyanın doruklarıdır. G.Saray borç batağında debelenme yerine tüm hisselerini yeniden kasasına kilitlemiş, geliriyle gideri dengelenmiş tüm şirketleri birer kâr merkezine dönüşmüş, herkesin karşısında hazır ola geçeceği, dostunun düşmanının imreneceği hiçbir zaman ve hiçbir ortamda boynu bükük kalmayacağı övünülesi bir kulüp olacaktır" diyen ve bunları söylerken de sizi inandıran adam gibi adam bu Adnan Öztürk!

Biraz bekleyin
Ne dediniz, ne buyurdunuz? Deneyimsiz mi? Güldürmeyin beni kuşbeyinliler. Ağzınızdan yel alsın felaket tellalları. Adnan Öztürk yıllık cirosu yüz milyar euro'yu aşmış dev bir şirketin tepesindeki bir avuç yöneticiden biri. Bir gözü Türkiye'de, bir gözü İran, Mısır, Ukrayna, Balkanlar, Türki devletler ve hatta Çin'de. Siz gerçek G.Saraylılar, önümüzdeki aylarda onu çok daha iyi tanıyacaksınız ve tepemizde dolaşan kara bulutların nasıl dağılmaya başladığını göreceksiniz. Kulübe borç vermekten, malını mülkünü satmaktan, elindeki pırlantayla tenekeyi takas etmekten söz etmeyecek size. Eskilere nur yağdırıp, kulübü eskici dükkanına da dönüştürmeyecek. "Yahu bu adam benim kulübümün başkanı... Dahası benim arkadaşım. Birlikte olduğu yöneticiler de benim dostum" diyerek hep birlikte gurur duyacağımız, övüneceğimiz günlere şunun şurasında ne kadar kaldı ki? Uzun lafın kısası bu adı unutmayın. Adnan Öztürk; satıp savarak kurtulmanın, güneşi balçıkla sıvayıp ayak üstü fırıldak gibi fır fır dönmenin değil, bulutsuz bir gökyüzünün yeni adı! G.Saray'ın geleceği onda...

Öztürk umudu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-